Drodzy Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego,

Zwracamy się z prośbą o wyrażenie poparcia dla petycji, którą jest „Manifest Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego na rzecz budowania kultury dialogu i kooperacji w rozwiązywaniu konfliktów akademickich” (PDF, 126 KB).

Manifest, został wypracowany przez 120 osób uczestniczących w warsztatach  studenckich zrealizowanych w ramach projektu pn. „Mediacje akademickie na rzecz środowiska studenckiego Uniwersytetu Wrocławskiego”.

Manifest jest petycją zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U.2018.870 t.j.), która zostanie złożona w interesie publicznym czyli całej zbiorowości studiującej Uniwersytetu Wrocławskiego. Adresatem petycji będą władze Uniwersytetu Wrocławskiego.  

Zagłosuj

Prosimy o wyrażanie poparcia dla Manifestu do 10 grudnia 2024 r.

MEDIACJA to szybki, skuteczny i budujący sposób rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym

Obecnie upowszechniamy mediacje szkolne i rówieśnicze w szkołach podstawowych powiatu wrocławskiego. Placówki z:

  • Bielan Wrocławskich,
  • Długołęki,
  • Dobrzykowic,
  • Gniechowic,
  • Kątów Wrocławskich,
  • Kiełczowa,
  • Kobierzyc,
  • Łoziny,
  • Mirkowa,
  • Tyńca Małego,

popularyzują mediacje we własnym środowisku szkolnym.

Działanie realizowane jest w ramach projektu pn. Upowszechnianie mediacji jako alternatywy rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym gmin powiatu wrocławskiego - EDYCJAII, współfinansowanego przez powiat wrocławski.

Aktualne działania

  • Realizacja projektów edukacyjnych i popularyzatorskich 2024

    Mediacje akademickie na rzecz środowiska studenckiego Uniwersytetu Wrocławskiego

    logo MNiSW
    Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków otrzymanych w 2024 r. od Ministra Nauki w ramach konkursu "Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego".

    Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej realizuje zadanie pn. "Mediacje akademickie na rzecz środowiska studenckiego Uniwersytetu Wrocławskiego".

    Całkowita wartość zadania: 100 400,00 zł
    Wysokość dofinansowania: 92 300,00 zł

    Cel zadania: Zwiększenie świadomości prawnej studentów Uniwersytetu Wrocławskiego w zakresie możliwości rozwiązywania konfliktów ujawniających się w środowisku akademickim poprzez popularyzację instytucji mediacji do końca 2024 r.
    Działania podejmowane w projekcie pozwolą:
    - pogłębić wiedzę na temat kompetencji studentów do rozwiązywania konfliktów
    - zidentyfikować dobre praktyki w zakresie mediacji akademickich i innych alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów
    - określić potrzeby studentów w zakresie wsparcia w rozwiązywaniu konfliktów - Manifest ADR
    - wzmocnić świadomość w zakresie alternatywnego rozwiązywania konfliktów i praw studenckich (konferencja, wystawa dobrych praktyk, kampania społeczna).
    Więcej na mediacje.teo-wroclaw.pl

  • Realizacja projektów edukacyjnych i popularyzatorskich 2024

    TEO organizuje Wystawę „Sejmiki w Polsce. Historia i teraźniejszość”.

    Debata będzie się toczyła wokół wątków dotyczących uwarunkowań wyborów do samorządu regionalnego w 2024 r., specyfiki kampanii wyborczej, wyników elekcji i powoływanych po wyborach w. zarządach województw. W dyskusji wezmą udział teoretycy i praktycy. Doświadczeni badacze i młodzi adepci politologii będą analizować rywalizację wyborczą i jej konsekwencje dla regionalnych scen politycznych oraz mieszkańców polskich regionów.
    Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu "Nauka dla Społeczeństwa II"
    Więcej na: sejmiki.teo-wroclaw.pl

  • Realizacja projektów edukacyjnych i popularyzatorskich 2024

    TEO realizuje projekt „Regiony i ich samorządy. Tradycja, rola, reprezentacja mieszkańców” 2023 - 2025

    Celem projektu „Regiony i ich samorządy. Tradycja, rola, reprezentacja mieszkańców” jest upowszechnienie wiedzy na temat sejmików województw w Polsce. Opowiemy o historii polskich sejmików oraz obecnej roli i znaczeniu samorządów województw. 
    Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla Społeczeństwa II NdS-II/SN/0110/2023/01.
    Więcej na regiony.teo-wroclaw.pl

  • Realizacja projektów edukacyjnych i popularyzatorskich 2024

    Upowszechnianie mediacji jako alternatywy rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym gmin powiatu wrocławskiego - EDYCJA II

    Projekt „Upowszechnianie mediacji jako alternatywy rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym gmin powiatu wrocławskiego – EDYCJA II” realizowany jest w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego: podniesienie poziomu świadomości prawnej i obywatelskiej oraz aktywności społecznej mieszkańców powiatu wrocławskiego . Projekt współfinansowany jest przez powiat wrocławski, obejmuje swym zasięgiem teren powiatu wrocławskiego. Okres realizacji Projektu: 1 marca 2024 r. – 31 października 2024 r. Realizatorem Projektu jest stowarzyszenie Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej.

Cel

online meeting graphic

Za główny cel swojej działalności TEO uznało podejmowanie wszelkich działań zmierzających do prowadzenia edukacji obywatelskiej i popularyzacji wśród różnych grup obywateli wartości demokratycznych. 
Do innych celów Towarzystwa należy zaliczyć:

  • rozwijanie i popularyzowanie wiedzy o polityce, politologii, nauk społecznych, humanistycznych i obszarowo pokrewnych; 
  • wymianę doświadczeń między przedstawicielami nauki i praktyki, zajmującymi się polityką; 
  • podnoszenie rangi nauk społecznych w działalności naukowej i dydaktycznej.

 

Nasze działania w liczbach

Organizacja szkoleń

17

Organizacja szkoleń

Dofinansowanie konferencji i warsztatów

17

Dofinansowanie konferencji i warsztatów

Organizacja i współorganizacja konferencji naukowych

14

Organizacja i współorganizacja konferencji naukowych

Dofinansowanie publikacji naukowych

12

Dofinansowanie publikacji naukowych

Realizacja projektów edukacyjnych i popularyzatorskich

16

Realizacja projektów edukacyjnych i popularyzatorskich