Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie panelowe dotyczące Rad Osiedli

Obecnie Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej zaangażowane jest w przygotowanie obywatelskiej debaty dotyczącej rad osiedli. Debata ma na celu podniesienie poziomu wiedzy wśród mieszkańców Wrocławia na temat funkcjonowania rad osiedli i wyborów do nich organizowanych, poszerzenie grona osób zainteresowanych działalnością w radach osiedla, przekonanie młodego pokolenia Wrocławian do uczestniczenia w wyborach do rad osiedli.

Podczas trwania debaty zostaną poruszone kwestie związane z mechanizmami funkcjonowania rad osiedli, uczestnictwem w wyborach, zwiększeniem świadomości istnienia instytucji rad osiedli oraz ich znaczenia dla życia wspólnoty lokalnej.

Uczestnikami debaty będą m.in. przedstawiciele rad osiedli, kandydaci na radnych osiedlowych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, studenci oraz zainteresowani mieszkańcy Wrocławia.

Debata będzie jednym z etapów działań podjętych we współpracy z Radą Miejską 
w celu promowania działalności w radach osiedli oraz uczestnictwa w wyborach do tej instytucji. Rada Miejska popierając inicjatywę zobowiązała się do podjęcia niezbędnych działań zmierzających do popularyzacji debaty  wśród radnych osiedlowych obecnej kadencji jak i mieszkańców Wrocławia poprzez rozpropagowanie informacji o celu, miejscu i terminie debaty oraz uczestnictwo w debacie.

Debata ma charakter otwarty i nieodpłatny zapraszamy wszystkich

 

 

 

2022  Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej   globbersthemes joomla templates